Pirmasis dronas, galintis skraidinti žmogų!

EHang-184-dronas8

Youtube vartotojas gasturbine101 jau įrodė, kad dronus galima naudoti ne tik įvairių aplinkų fotografavimui ar filmavimui, bet ir žmonėms skraidinti. EHang Kinijos bendrovė tai tik patvirtino, kai CES 2016 parodoje pristatė droną, pavadinimu EHang 184, kuris gali skraidinti žmogų, trumpomis distancijomis.

EHang 184 vizualiai atrodo lygiai kaip ir mažieji dronai, nes turi keturias atšakas (jos gali susilenkti, taip užimdamos mažiau vietos) su aštuoniais ilgais propeleriais. Svoris siekia apie 200 kilogramų.

Kaip viskas valdoma?

Jis neturi jokių įprastuose skraidymo aparatuose randamų valdymo priemonių, nes viskas yra atliekama automatiškai. Visas valdomas – prieinamas per piloto kabinoje esančią planšetę, pasirenkama norima kryptis ir viskas. Telieka atsipalaiduoti ir mėgautis skrydžiu. Teoriškai, tai norint skraidyti nereikės jokios licenzijos, tačiau tai dar nėra patvirtinta, nes viskas paaiškės, kai aparatas pateks į rinką.

Saugumo priemonės

Kas nutiktų, jei skrydžio metu sugestų planšetė ar pats dronas? Šio klausimo sulaukę įmonės atstovai atsakė, kad viduje yra implantuota ne viena saugumo priemonė, kurios perimtų valdymą iškilus problemoms. Yra įkurtas visą parą veikiantis valdymo centras, kuris stebės visus dronus, esančius ore ir perims valdymą, nelaimės atveju. EHang atstovai taip pat prasitarė, kad jis saugiai galėtų nusileisti naudodamas tik vieną atšaką, tik nežinia kaip tai atrodytų realybėje.

Veikimo galimybės

Dronas kyla ir leidžiasi vertikaliai, panašiai kaip sraigtasparnis. Dabartinis modelis gali pakelti iki 100 kilogramų svorį, jame net yra nedidelis bagažo skyrius ir oro kondicionieriaus įranga. Viduje esančios baterijos užteka 23 minučių skrydžiui, kurią pakrauti truks 2-4 valandas, priklausomai nuo kovimosi režimo.

Kaina ir pasirodymo data

Prietaisas tikrai atrodo kaip transporto priemonė iš ateities, tačiau drono dar teks laukti ne vienerius metus. Todėl ir kaina nėra aišku, kūrėjai pranešė, kad suma sieks ne vieną tūkstantį. Belieka tik laukti.

EHang 184 istorija (VIDEO):

Šaltinis uk.businessinsider.com

Gali taip pat patikti...

Parašykite komentarą