Titanikas nuskendo ne nuo ledynmečio, o nuo gaisro?

Titanikas

Titanike vykusio gaisro palikta žyma, matoma nuotraukoje.

Daugiau nei šimtą metų buvo teigiama, kad legendinis ir nepaskandinamas keleivinis laineris – Titanikas – nuskendo susidūręs su didžiuliu ledkalniu, Atlanto vandenyne. Visgi žurnalistas Senanas Molonis tvirtina kitaip. Pasak jo, Titaniko bortas buvo susilpnintas, kelioms savaitėms likus iki kelionės, kilusio gaisro. Jis rado įrodymų, kad gaisras, vienoje iš krosnių, buvo pažymėtas išlikusiuose dokumentuose. Tačiau į tai nebuvo atkreiptą dėmesio, iki šiol. Yra net išlikusi nuotrauka, kurioje matoma žymė, atsiradusi po kilusio gaisro.

Tai ta pati vieta, į kurią ir pataikė ledynmetis, – sakė jis.

Molonis išsiaiškino, kad kilusio gaisto liepsna buvo aukšta ir karšta bei pasiekė 1000 laipsnių karštį. Kas susilpnino ir pažeidė metalines pertvaras. Nors buvęs britų Titaniko draugijos narys Davidas Hillas mano, kad gaisras tikrai buvo, bet ar tai turėjo didelės reikšmės – abejoja. Bet kokiu atveju, šis atradimas ir vėl sukėlė diskusijų bangą apie Tutaniko katastrofą, visame pasaulyje.

Titaniko katastrofa nutiko 1912 metų balandžio 15 dieną, kuri nusinešė 1500 žmonių gyvybes, tačiau 700 pavyko išsigelbėti.

Šaltinis: CNN

Gali taip pat patikti...

Parašykite komentarą